POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY
Aleja Grunwaldzka 56
80-241 Gdańsk
tel./fax: 58 301-79-16
e-mail: pomorska@ohp.pl
 

           

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Pracy i Polityki Społecznej

  

    

Ogólnopolskie Targi Kosmetyczno-Fryzjerskie "Uroda" w Gdańsku

08.10.201908:01

Pomorska

85 października 2019 r. po raz kolejny nasi uczestnicy wzięli udział w targach branżowych Uroda w Amber Expo w Gdańsku. Jak co roku nasz udział nie ograniczył się tylko do zwiedzania stoisk kosmetycznych i fryzjerskich.

Uczestniczki 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku z Zespołu Szkół Ogrodniczych z Pruszcza Gdańskiego: Maja Bartkiewicz, Oliwia Brilowska i Karolina Drobniewska wzięły czynny udział w konkursie „Czesanie za uśmiech”, którego patronem i współorganizatorem jest fundacja Pomorze dzieciom. Nasze uczestniczki cztery godziny pracowały na stanowiskach fryzjerskich czesząc klientów „za uśmiech” na rzecz gdańskiego hospicjum. Dziewczęta miały pełną obsadę na stanowiskach pracy i zebrały wiele słoneczek dla hospicjum. Ich pracę koordynowały mistrzynie fryzjerstwa i instruktorzy zawodu z ZSOiO Małgorzata Hinc i Elżbieta Truszkowska. Po wyczerpującej, ale jakże satysfakcjonującej pracy spotkaliśmy się w pizzerii. Oprócz wrażeń z konkursu i targów, wykorzystaliśmy ten czas na planowanie kolejnych działań na najbliższy czas. Wspólnie planujemy rozpoczęcie wolontariatu w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Rusocinie oraz realizację konkursu wojewódzkiego „Książeczka dla dziecka”. Ze swojej strony bardzo dziękuję uczestniczkom za piękny gest na rzecz hospicjum, zaangażowanie oraz wsparcie w realizacji programu wolontariatu w Rusocinie.

6

uczestniczka Karlina Drobniewska z kl. II BF ZSOiO prezentuje wykonane „uczesanie za uśmiech”

8

uczestniczki z kl. II BF odbierają podziękowania za udział w akcji „czesanie za uśmiech” wraz z instruktorami fryzjerstwa

7

spotkanie po Targach „Uroda” w pizzerii w Gdańsku

 

 

Autor tekstu: Elżbieta Sądowska

Autor zdjęć: Angelika Kułakowska, Elżbieta Sądowska

                                          Pomorska Wojewódzka Komenda OHP, Copyright © 2007